PRAGUE FLEET OF CARS
O NÁS - VÁŠ ÚSPĚCH JE PRO NÁS MOTIVACÍ

Naše společnost Self Service s.r.o. využívá nabídky třech nejpoužívanějších, nejpopulárnějších a nejvýnosnějších portálových systému pro zprostředkování přepravy osob. Díky tomuto obchodnímu spojení, můžeme našim řidičům poskytnout možnost pracovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, tak jak to každému nejlépe vyhovuje. Ať již na plný pracovní úvazek, nebo jako vedlejší pracovní příjem. Náš systém umožňuje vytížení všech našich flotilových vozů i řidičů, a to díky sofistikovanému systému rezervovaní volných aut s našimi řidiči. Pro řidiče, kteří u nás pracují na vedlejší pracovní poměr, není nastaven žádný limitní požadavek na odjezděné hodiny či kilometry v měsíci. Není ani dané, zda bude jezdit ve dne, či v noci. Prakticky si takový řidič, sám určuje, svojí pracovní dobu dle jeho potřeb a možností. 

Všichni naši řidiči, jak na plný pracovní poměr tak i vedlejší, musejí splňovat všechny zákonem dané povinnosti. Řidič tedy musí splňovat:

 • minimální věk řidiče 21 let
 • čistý trestní rejstřík (podmínka průkazu řidiče taxislužby)
 • platný řidičský průkaz skupiny B
 • průkaz řidiče taxislužby (vydává odbor dopravy)
 • místopis pro území hl. m. Prahy

Pokud se rozhodnete pracovat pro naší společnost, ale nemáte průkaz řidiče taxislužby ani zkoušku z místopisu pro území hl. m. Prahy, nezoufejte. S vyřízením výše zmíněných podmínek, Vám naše firma pomůže. Nejenom, že Vás řádně proškolíme, aby jste u zkoušky byli úspěšní, ale i veškeré přihlášky, dotazníky a formuláře, vyplníme za Vás. A na závěr Vám všechny náklady spojené se získáním zákonných povinností proplatíme. 

Ostatní zákonné povinnosti, pokud jezdíte pro naší flotilu, jdou již za námi. A to včetně:

 • povinné ručení pro vozy taxi
 • havarijní pojištění pro vozy taxi
 • každoroční technická prohlídka včetně měření emisí
 • povinné ohlášení vozidla jako taxi na Magistrátu hl. m. Prahy
 • povinné ohlášení řidiče jako osobu provozující taxislužbu na Magistrátu hl. m . Prahy
 • zaplacená silniční daň (zákon č. 16/1993 Sb.)
 • platná dálniční známka
 • ohlášený a zaplacený rozhlasový poplatek
 • neexistence překážky provozování živnosti podle §8 živnostenského zákona
 • splnění všeobecných podmínek provozování živnosti stanovených v §6 živnostenského zákona
 • pozitivní stanovisko Odboru dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy
 • živnostenské oprávnění a udělení koncese v silniční motorová doprava - osobní provozovaná vozidly určenými pro přepravu nejvýše 9 osob včetně řidiče

Po splnění všech zákonných podmínek, aby mohl nový řidič na svojí první jízdu s naším služebním vozem. Poskytujeme samozřejmě všem vozům zákonem danou technickou prohlídku, a to každý rok, pravidelný zvýšený servis, intervalové čistění vozů.  Pohonné hmoty se doplňují pomocí služební CCS karty. Náklady spojené s provozem vozu plně hradí společnost. Proto se u nás každý řidič může plně soustředit jen na čistou jízdu.

Převážná většina vozů v naší flotile jsou hlavně naše firemní vozy se kterými naši řidiči jezdí. V určitých případech, po dohodě a splnění zákonných náležitostí, mohou řidiči používat i vlastní vozy za výhodnějších platových podmínek.

Přijímáme řidiče na plný úvazek, částečný úvazek i formou brigády, kteří jezdí bezpečně a pohodlně pod naší společností. Na základě potřeb našich řidičů, máme výplatní termíny každý týden nebo měsíčně.

Našim řidičům poskytujeme veškerý servis ohledně daňové povinnosti, jak ukládá daňový zákon České Republiky. 

Bohužel, na českém trhu se ve většině případů objevuji "flotily" které své řidiče zastřešují a tvrdí jim, že díky flotile jsou osvobozeni od svých daňových povinností. Realita je však jiná a prostá, každý občan České republiky si musí své roční příjmy zdanit dle zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění platném pro daný rok. Proto bych rád odkázal na výstižný článek (Uber řidiči vs. daně a zákony České republiky) a vyjádření od Generálního finančního ředitelství (sekce metodiky a výkonu daní) na Informace k daňovému posouzení povinností poskytovatelů přepravních služeb (UBER).

Protože jsme si tohoto jasného faktu plně vědomi, všem našim řidičům vyhotovujeme roční daňové přiznání z jejich reálných příjmů v daném roce. Jedině tak, může být z pohledu zákona vše v pořádku.

Jsme flotiloví partneři nadnárodních společností. 

Doufáme, že se nám povedlo jednoduše objasnit, právní problematiku našeho podnikání a těšíme se na Vás, nové řidiče kteří za námi přijdou, třeba od společností které je vystavují trestně právního a daňového postihu. 

Děkujeme Vám

Robert Studničný a Jiří Jarolímek